Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Güzellik ve Bakım // KOLTUK ALTI TERLEMESİNE ÇÖZÜM

KOLTUK ALTI TERLEMESİNE ÇÖZÜM

Yorum Yazın

Aşırı derecede terleme sorunu sizi, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan rahatsız eder. Çünkü aşırı terleme sonucu elbiselerde meydana gelen ıslak görüntü, istemsiz ve rahatsız edici ter kokusu sizi toplum içersinde huzursuz etmeye yeter. Bu sebeple aşırı terleme sorunu yaşayanlar sürekli sabit renkli kıyafetleri seçmek zorunda kalır. Siyah ya da beyaz gibi ter izini belli etmeyen kıyafetler tercih etmek durumunda kalırlar. Bunun yanında aşırı terleyen kişilerin elbiseleri sık sık ıslandığı için daha çabuk deforme olur ve eskir. Özellikle yaz aylar aşırı terleyen kişiler için tam bir kâbusa dönüşür. Kişi özelikle sırt bölgesinde, koltuk altı bölgesinde meydana gelen aşırı terleme ile elbiselerinde ıslak görüntüden utanç duyar ve rahatsız olur.

Özellikle koltuk altı terlemesi kadın erkek birçok kişinin, gerek sosyal hayatını, gerek iş hayatını son derece olumsuz etkilemektedir. Kişi koltuk altı bölgesinde aşırı terlemeye bağlı büyük bir ıslak görüntüyü saklamak için kollarını kaldırmaktan, rahat hareket emekten sakınır hale gelir. Buda kişi üzerinde son derece huzursuzluk yaratır.

Özellikle koltuk altı terlemesi kişiyi hem görüntü açıdan hem de koltuk altında bulunabilecek bakterilerden kaynaklanan kötü koku açısından oldukça rahatsız edici bir hal alır. Koltuk altı terlemesinin yarattığı kötü görüntü ve kötü kokuyu yok etmek için öncelikle koltuk altı bakteri oluşumu engellemelisiniz. Buda koltuk altı bölgesinde gerekli hijeni sağlamakla olacaktır. Epilasyon günlerini kaçırmamak koltuk altı terlemesi sonucu ortaya çıkacak kötü kokuyu engelleyecektir. Asla koltuk altı bölgesine parfüm sıkılmamalıdır. Zira koltuk altı terlemesi ile parfüm karıştığı an ortaya daha kötü bir koku çıkar. Buda son derece rahatsız edici bir durumdur.

Koltuk altı terlemesi sonucu oluşan kötü kokuyu önlemek için yapılabilecekler:

Koltuk altı terlemesini engelleyemiyorsanız (ki birazdan koltuk altı terlemesini durduracak yöntemlerden söz edeceğiz) en azından terlemediğiniz zaman kötü bir ter kokusu olmasını engelleyebilirsiniz.

Ter kokusunu engellemek için size

1) Doğal yöntemlerle ter koksunu engelleme

2) Kremlerle ter kokusunu engelleme yöntemlerinden bahsedeceğim.

Birincisi doğal yöntemlerle ter kokusuna çözüm bulmak istiyorsanız, yapacağınız çok kolay bir işlem var. Sabah uyandığınız zaman duş alıp veya koltuk altı bölgesini yıkayıp nemli koltuk altınıza, sadece bir kaşık karbonat sürerek ovmanız sizi bütün gün ne kadar terlerseniz terleyin ter kokusundan kurtaracaktır. Yani ter kokusundan kurtulmak için yapacağınız şey çok basit. Her iki koltuk altınızı yıkıyorsunuz ve nemli iken bir çay kaşığı bir koltuk altına, bir çay kaşığı diğer koltuk altına sürüyorsunuz ve ovuyorsunuz. Böylece bütün gün terleseniz bile asla ter kokusu olmayacak. Ter koksunuz önlemek için son derece ekonomik ve bitkisel bir çözüm arıyorsanız, bunu kesinlikle denemelisiniz.

Ter kokusunu engellemek için ikinci bir çözüm ise; ismini vereceğim ve eczaneden çok ucuza satılan bir krem. Fiyatı 3 dolar civarı. Gün boyu terlemenizi önlemiyor ama gün boyu ne kadar terlerseniz terleyin asla ter kokusu olmuyor.

Ter koksusuna bu iki yöntemle hem pratik hamda en ucuz, üstelik hiçbir yan etkisi bulduktan sonra, bu sizin yeterli gelmiyorsa, terlemeyi önlemek istiyorsanız. Özellikle koltuk altı terlemesi sizi çok rahatsız ediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız birkaç önerim olacak. Kesinlikle terlemeye belli süreler için kesin çözüm sağlıyor. Zira bir tanesini kendim tecrübe ettim.

Aşırı terlemeyi önlemek için benim size kesinlikle tavsiye edeceğim iki etkili yöntem

1) Botoks

2) Maxim isimli rolon

Her iki yöntemde terlemeye kesin çözüm sağlıyor. Ama tabii ki belli bir süre.

Botoks ile terlemeye çözüm bulmak istiyorsanız, kesinlikle işinin ehli ve güvenilir bir merkeze gitmelisiniz. Muhtemelen ücreti yüksek olacaktır. Düşük ücretle koltuk altı terlemesi için botoks yaptırırsanız emin olun hiçbir faydasını görmeyeceksiniz. Ama güvenilir bir merkezde koltuk altı terlemesi için botoks yaptırdığınızda 6 ay boyunca koltuk altı terlemesi kesinlikle olmuyor. Minik iğnelerle ile koltuk altınıza botoks ilacı enjekte ediyorlar ve 6 ay rahatsınız. Ne terleme ne ter koksu hiçbir sorun olmuyor. Ama en iyi botoksun bile etki süresi 6 ay sonra bitiyor. Biraz da pahalı bir yöntem botoks, ortalama 400 dolar civarı botoks ücreti size çok fazla geliyorsa terlemeyi önleyici ikinci tavsiyemi deneyebilirsiniz.

Maxim isimli bir rolon, terlemeyi gerçekten gün boyu engelliyor. Kendim de bizzat kullandığım için gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Ancak kesinlikle bir eczaneden alın ki taklit ürün alma riskiniz ortadan kalksın. Maxim rolon ter önleyiciyi gece yatarken koltuk altlarınıza sürüyorsunuz ve hareketsiz 10 dakika kadar kurumasını bekleyip, sonrada uyuyorsunuz zaten. Gece sürülmesinin sebebi, gece uykuda çok fazla hareket etmeyeceğiniz için maxim rolon koltuk altınıza daha çabuk işliyor ve daha çabuk kuruyor. İlk kullanmaya başladığınızda ilk 3 gün gece üst üste sürüyorsunuz sonra 3 günde bir sonra 4 günde sürmeniz yeterli oluyor. Yani kullanmaya başladığınızda ilk üç gece her gece yatarken sürüyorsunuz sonra 3-4 gece bir sürseniz de yetiyor, zira kupkuru koltuk atı ile dolaşabiliyorsunuz. Kesinlikle ne ter ne ter kokusu olmuyor. Bütün gün aktif koşturmacılı bir işiniz olsa bile bütün vücudunuz terlese bile koltuk altı bölgeniz terlemiyor. Fiyatı da piyasada satılan birçok ürüne göre gayet ucuz. Ortalama 35 dolar civarı olan maxim verdiği sonuca göre değer bence.

Önceki
Sonraki

Leave a Reply